2019-06-25

Środki na kolejne inwestycje drogowe

Gmina Dzierżoniów pozyskała środki na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Wiatraczynie i w Piławie Dolnej. 24 czerwca Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski odebrał z rąk Wicemarszałka Woj. Dolnośląskiego Marcina Gwoździa promesy na realizację inwestycji.

75 600 zł to środki na przebudowę drogi w Wiatraczynie w ramach zadania pn. "Ostroszowice - droga dojazdowa do gruntów rolnych". Z kolei 544 000 zł to pomoc finansowa na zadanie pn. "Piława Dolna I - droga dojazdowa do gruntów rolnych niezrealizowana w ramach obrębu/wsi objętego PROW". Inwestycja obejmie przebudowę fragmentu ul. Słonecznej.

Oba przedsięwzięcia zostały dofinansowane ze środków Ochrony Gruntów Rolnych Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Środki na kolejne inwestycje drogowe Środki na kolejne inwestycje drogowe Środki na kolejne inwestycje drogowe