Strona główna

Sprzęt komputerowy dla gminnych szkół

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-04-10

Sprzęt komputerowy dla gminnych szkół

aktualności Gmina Dzierżoniów

Tablet i 28 laptopów trafiło do gminnych szkół dzięki wnioskowi złożonemu przez gminę Dzierżoniów do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Od 1 kwietnia wszystkie samorządy mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu m.in. laptopów i tabletów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Kwota, jaką gmina Dzierżoniów przeznaczyła na zakup sprzętu komputerowego, to niemal 60 tys. zł. Środki te zostaną zwrócone przez CPPC.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa związaną z wprowadzeniem na obszarze naszego kraju stanu epidemii, spowodowanego zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Działanie jest finansowane w ramach realizacji projektu pn. "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

loga projektu

powrót do poprzedniej strony