2019-09-24

Sprawny Dolnoślązaczek w szkole w Piławie Dolnej

W Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej rozpoczęła się realizacja programu "Sprawny Dolnoślązaczek" skierowanego do uczniów klasy pierwszej.

Celem programu jest uaktywnienie dzieci z klas I szkół podstawowych poprzez ciekawe formy realizacji zajęć wychowania fizycznego ukierunkowane na nabycie poszczególnych umiejętności i sprawności oraz na udzieleniu pomocy nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej w zdobyciu nowoczesnej wiedzy na temat wychowania fizycznego.

Program realizowany jest przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wspierany merytorycznie przez Akademię Wychowania Fizycznego, przy współudziale gminy Dzierżoniów.

Pierwszakom życzymy sukcesów sportowych, zarówno tych dużych, jak i tych malutkich.

Krzysztof Twardak