Strona główna

Spotkanie z gminnymi legendami w zabytkowym pałacu w Kiełczynie

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-09-24

Spotkanie z gminnymi legendami w zabytkowym pałacu w Kiełczynie

aktualności Gmina Dzierżoniów

30 września o 14:00 w zabytkowym pałacu w Kiełczynie odbędzie się spotkanie z twórcami "Legend i opowieści z gminy Dzierżoniów". Będzie to niepowtarzalna okazja, aby wysłuchać fragmentów tej wyjątkowej publikacji, a także obejrzeć wyremontowaną część pałacu.

Od połowy 2019 roku pod skrzydłami Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta trwały intensywne prace nad stworzeniem publikacji łączącej mieszkańców naszej gminy. W 2020 r. powstała elektroniczna wersja "Legend i opowieści z Gminy Dzierżoniów". Teraz publikacja ukazała się w wersji papierowej.

Napisania legend podjęła się znana dzierżoniowska pisarka Janina Weretka-Piechowiak, zaś redakcją zajęła się niezawodna Jadwiga Horanin - była dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie. O nietuzinkowe ilustracje zadba Kamila Karst - artystka ze Świdnicy.

Podczas spotkania obecni będą również przedstawiciele Fundacji Most the Most z Warszawy. Pałac w Kiełczynie zwyciężył bowiem w pilotażu I konkursu "Nasz Zabytek" organizowanego przez Fundację. Teraz czas na II konkurs, w którym mieszkańcy Kiełczyna, powiatu dzierżoniowskiego i okolic będą zgłaszać pomysły na funkcję społeczną zabytku.

Po wyborze najlepszych pomysłów i podpisaniu umowy z naszą gminą, Fundacja przyzna dofinansowanie na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranych w konkursie funkcji społecznych. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 PLN.

Zapraszamy!

powrót do poprzedniej strony