Spotkanie z bohaterami gminnych publikacji

2019-11-26

Spotkanie z bohaterami gminnych publikacji

W tym roku gmina Dzierżoniów wydała dwie wyjątkowe publikacje. Pierwsza jest prawdziwą skarbnicą naszej kultury, historii i tradycji. Druga poświęcona została seniorom, którzy udowadniają, że pomimo wieku wciąż są sprawni, aktywni i zaangażowani. W czwartek o 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku odbędzie się spotkanie promujące obie książki, podczas którego będzie można spotkać ich bohaterów.

W pierwszej publikacji zaprezentowali się mieszkańcy trzech gmin - Dzierżoniów, Kłodzko i Lubawka - partnerzy projektu "Kuźnia wiedzy i doświadczeń w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu" dofinansowanego ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

W książce opisane zostały również cenne pod względem historycznym obiekty, a także inicjatywy, których pomysłodawcy postawili sobie za cel kształtowanie tożsamości regionalnej młodszych pokoleń.

Druga publikacja powstała w ramach projektu "Sprawny, aktywny, potrzebny - aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym". Jej bohaterowie udowadniają, że w każdym wieku mogą żyć aktywnie. Czują się potrzebni i codziennie sięgają po swoje marzenia. Swój sposób na bycie szczęśliwym seniorem chcieliby przekazać innym - osobom starszym, które na co dzień zmagają się ze stereotypami powodującymi poczucie wykluczenia.

W publikacji zawarte zostały też najciekawsze inicjatywy z zakresu polityki senioralnej i działań oddolnych prowadzonych na rzecz seniorów na terenie gmin-partnerów projektu. Przedsięwzięcie "Sprawny, aktywny, potrzebny..." realizowane było przez partnerów z gmin Dzierżoniów, Cekcyn, Gniewino i Gogolin.

Wersja elektroniczna obu książek dostępna jest na naszej stronie.