2022-10-26

Spotkanie organizacji pozarządowych

Budowanie współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu dzierżoniowskiego to główny cel spotkania, które odbyło się 21 października w sali widowiskowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. W wydarzeniu pn. "Pszczela praca Nas wzbogaca" udział wzięło około 200 przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji.

Gminę Dzierżoniów reprezentowały:

• Stowarzyszenie "Dobrocin - wieś XXI wieku"
  • Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś"
  • "Stowarzyszenie Wzgórza Kiełczyńskie"
  • Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko"
  • "Stowarzyszenie Piława Dolna"
  • Stowarzyszenie "Razem dla wsi" z Owiesna
  • Stowarzyszenie "Roztocznik - wspólna przyszłość"
  • "Stowarzyszenie Przyjaciół Pojany"
  • Fundacja "Pokolorujmy Szarość"
  • Koło Gospodyń Wiejskich "Złote Przepiórki"
  • reprezentacja Ochotniczych Straży Pożarnych.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Dzierżoniowski oraz wójtowie i burmistrzowie gmin z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Z ramienia naszej gminy udział wzięli: Marek Chmielewski - wójt gminy Dzierżoniów, Jolanta Zarzeka - zastępca wójta, Justyna Kaczorowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, a także pracownice tej jednostki.

Spotkanie zorganizował powiat dzierżoniowski we współpracy z gminami w ramach podpisanej w 2016r. umowy partnerskiej. Współorganizatorem wydarzenia była także Fundacja Merkury z Wałbrzycha, która od kilku lat wspiera merytorycznie organizacje pozarządowe.

Wydarzenie poza prezentacją bogactwa III sektora, służyło docenieniu społecznej pracy członków organizacji pozarządowych. I za tą "pszczelą" pracę na rzecz lokalnych społeczności i rozwoju gminy przy tej okazji BARDZO DZIĘKUJEMY!