2019-10-11

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Maria Paszyńska - zakochana w Warszawie i jej historii. Absolwentka iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawa na Uczelni Łazarskiego. Jej znak rozpoznawczy to powieści z historią w tle. Nieustannie ciekawa przeszłości, wszędzie poszukuje jej śladów, brzmień, smaków i zapachów.

Zadebiutowała w 2015 roku powieścią "Warszawski niebotyk", która znalazła się w finale I edycji konkursu "Promotorzy Debiutów" organizowanego przez Instytut Książki i Fundację Tygodnika Powszechnego. Powieść "Owoc granatu. Dziewczęta wygnane" została nominowana w plebiscycie portalu Lubimy czytać do miana Książki Roku 2018 w kategorii powieść historyczna.

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską odbędzie się w poniedziałek 14 października o 16:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku.

Zapraszamy!