2026-05-11

Sportowe emocje na Koronie Gór Sowich
W minioną sobotę w Ostroszowicach 74 kolarzy dojechało do mety wyścigu kolarskiego "Korona Gór Sowich". Uczestników kolarskich zmagań przywitał Marcin Pięt - Wójt Gminy Dzierżoniów, główny gospodarz tegorocznych zmagań.
Na starcie wyścigu obecny był także Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Grzegorz Włodek - Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów. Na mecie ścigających się po naszych górach zawodników witali także m.in.: Krzysztof Chudyk - Burmistrz Piławy Górnej i burmistrz Niemczy Rafał Pawłowski.
W sobotę najszybciej na metę dotarli Marek Ardelli, który na trasie spędził 1 godzinę, 37 minut i 51 sekund, a za nim końcową linię przekroczyli Janusz Put i Marcin Sieradzki.





