Spisz się, rolniku! Powszechny Spis Rolny dobiega końca!

2020-11-18

Spisz się, rolniku! Powszechny Spis Rolny dobiega końca!

Tylko do 30 listopada użytkownicy gospodarstw rolnych mają czas na dokonanie spisu rolnego. Blisko 100 rolników z terenu gminy Dzierżoniów nie wykonało jeszcze tego obowiązku. Przypominamy więc, że podstawową formą spisu jest samospis internetowy za pomocą aplikacji dostępnej na stronie spisrolny.gov.pl.

W tej chwili użytkownicy gospodarstw mają 5 dni na dokonanie spisu od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Od 23 listopada ten czas ulegnie skróceniu i będzie wynosił tylko 2 dni. Ostatni dzień, kiedy można dokonać spisu to 30 listopada 2020 r.

Przypominamy również, że dla osób, które nie mają możliwości technicznych, w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Dzierżoniów uruchomione zostało specjalne stanowisko komputerowe. Można także spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. W terenie działają też rachmistrzowie spisowi.

Powszechny Spis Rolny to najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne. Spisy rolne dostarczają kluczowych danych, na podstawie których prowadzone są m.in. analizy zmian, jakie zaszły w rolnictwie w ciągu ostatnich 10 lat. Pozyskane dane wykorzystywane są do podejmowania strategicznych decyzji niezbędnych do realizacji krajowej, regionalnej oraz lokalnej polityki rolnej i społecznej wsi. Tym samym ważne są też dla każdego rolnika.

Zachęcamy więc do wypełnienia obowiązku spisowego i nienarażania się na sankcje wynikające z przepisów ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej.