Sołectwo Tuszyn na Dożynkach Wojewódzkich

2022-09-13

Sołectwo Tuszyn na Dożynkach Wojewódzkich

Sołectwo Tuszyn reprezentowało gminę Dzierżoniów i powiat dzierżoniowski na Dożynkach Wojewódzkich, które w tym roku odbyły się 11 września w Udaninie. Wieniec sołectwa Tuszyn został uznany za najpiękniejszy w Powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych i dlatego został zaprezentowany na wojewódzkich uroczystościach dożynkowych.

Gospodarzami Wojewódzkiego Święta Plonów był Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Wojciech Płaziuk - Wójt Gminy Udanin. Wśród gości dożynek była Elżbieta Witek - Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, a także europarlamentarzyści oraz posłowie i senatorowie. Gminę Dzierżoniów reprezentowała Jolanta Zarzeka - zastępca wójta.

Imprezą towarzyszącą dożynkom był konkurs "Nasze kulinarne dziedzictwo - Smaki Regionów". Po raz kolejny laury zdobyło Gospodarstwo Rolne Szczypiorki z Tuszyna, którego właścicielem jest Andrzej Szczypka. W tegorocznym konkursie gospodarstwo zdobyło I miejsce za produkt Wołowina sudecka dojrzewająca, wyróżnienie za Farsz z podrobów wieprzowo-wołowych z warzywami oraz nominację do nagrody "Perła 2022" za Szynkę wołową przedgórza sudeckiego. Serdecznie gratulujemy!

Sołectwo Tuszyn na Dożynkach WojewódzkichSołectwo Tuszyn na Dożynkach WojewódzkichSołectwo Tuszyn na Dożynkach Wojewódzkich