2019-09-09

Skrzypce z polską duszą w Tuszynie

"Skrzypce z polską duszą" - to tytuł wyjątkowego koncertu muzyki poważnej, który odbył się w niedzielę 8 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Publiczność mogła wysłuchać utworów Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i innych znakomitych kompozytorów w aranżacji Krzysztofa Jakowicza (skrzypce) i Roberta Morawskiego (fortepian). Muzycy mieli doskonały kontakt z publicznością. Występy przeplatane były prezentacją skrzypiec z różnych epok i opowieściami o ich historii.

Koncert odbył się w ramach przedsięwzięcia pn. "Z klasyką przez Polskę". To cykl koncertów organizowanych na terenie całej Polski, którego celem jest dotarcie do mniejszych miejscowości z programami muzycznymi poświęconymi muzyce klasycznej.

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowane było przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z gminą Dzierżoniów.

Skrzypce z polską duszą w TuszynieSkrzypce z polską duszą w TuszynieSkrzypce z polską duszą w TuszynieSkrzypce z polską duszą w TuszynieSkrzypce z polską duszą w Tuszynie