2021-12-23

Sale wiejskie coraz piękniejsze

Fundusz sołecki to instrument wsparcia, który pozwala realizować przedsięwzięcia ważne dla lokalnych społeczności. Jednym z zadań finansowanych z tego funduszu jest remont i wyposażenie sal wiejskich. Dzięki tym środkom sale stają coraz bardziej atrakcyjne i dobrze wyposażone.

Doskonałym przykładem tego rodzaju działań jest Domek Myśliwski w Jodłowniku. W 2021 r. wykonano tam remont głównej sali spotkań, a także zaplecza kuchennego i korytarza. Zakupiono także profesjonalny zlewozmywak. W prace zaangażowali się mieszkańcy wsi. Wartość wykonanych robót to 17 327 zł.

Sale wiejskie zyskały także w innych miejscowościach gminy:

• w Owieśnie zamontowano ozdobne sztukaterie, które nadały sali "pałacowego" charakteru, co ma szczególne znaczenie dla "Wsi okrągłego zamku". Wartość prac to 10 tys. zł;
  • sala wiejska w Książnicy wzbogaciła się o nowe meble kuchenne o wartości prawie 13 tys. zł;
  • w budynku biblioteki w Uciechowie przy ulicy Piastowskiej wyremontowano dwie sale na pierwszym piętrze, które służyć będą działającym tam organizacjom. Wartość tych robót to 21,5 tys. zł.

Sale wiejskie służą mieszkańcom wsi do spotkań i organizacji różnego rodzaju działań o charakterze publicznym. Z tych atrakcyjnych i dobrze wyposażonych obiektów mogą także korzystać do celów prywatnych czy komercyjnych osoby i instytucje.

Tego rodzaju najem sal wiąże się z opłatą ustaloną Zarządzeniem Wójta Gminy Dzierżoniów. Administratorem większości sal wiejskich na terenie gminy jest Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Dzierżoniów i to z tą jednostką należy się kontaktować w sprawie ich wynajęcia (tel. kontaktowy: 74 832 56 66).

Zachęcamy mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i okolic do korzystania z pięknych sal na terenie gminy Dzierżoniów.