Sala w Książnicy uroczyście otwarta

2020-03-02

Sala w Książnicy uroczyście otwarta

Mieszkańcy Książnicy dokonali w sobotę uroczystego otwarcia nowej sali wiejskiej. Wybudowany obiekt stanie się centrum integracji społecznej. W przyszłości będą tam organizowane imprezy, zajęcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym i kulturalnym, a także warsztaty edukacyjne. Powstanie tam również punkt biblioteczny.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przez zastępcę dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego Pawła Czyszczonia, Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz sołtys Książnicy Wioletę Maleszę. Wśród przybyłych gości byli również dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD Izabela Woronowicz i Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski. Nowo wybudowany obiekt poświęcił ks. proboszcz Stanisław Olszowy.

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Swój wiersz, napisany specjalnie na tę okazję, wygłosiła mieszkanka Książnicy Lila Frydel.