Strona główna

Rusza druga edycja programu Most the Music!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-09-18

Rusza druga edycja programu Most the Music!

aktualności Gmina Dzierżoniów

Z radością informujemy, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie będą kontynuowali zajęcia muzyczne w ramach programu Most the Music. 31 sierpnia 2023 r. Gmina Dzierżoniów podpisała z Fundacją Most the Most zs. w Warszawie umowę na prowadzenie i organizację chóru, która gwarantuje finansowanie tego wartościowego programu.

Dyrygentem i opiekunem muzycznym chóru będzie nadal Paulina Pycka. Wszystko też wskazuje na to, że nie zmieni się dyrektor artystyczny projektu i będzie nim nadal maestro Adam Sztaba.

Młodzi artyści mają już na swoim koncie kilka koncertów okolicznościowych, w tym ostatnio, występ na Dożynkach Gminnych. Niezapomniany był także wielki koncert finałowy, podsumowujący I edycję programu, gdzie nasi uczniowie wystąpili z kolegami z trzech pozostałych chórów i z prawdziwą orkiestrą. Ten koncert był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla ich rodzin i przyjaciół uczestniczących w wydarzeniu. Natomiast wszystkim, którzy nie widzieli tego koncertu dedykujemy krótki film podsumowujący wydarzenie, autorstwa Bartka Barczyka.

Mamy nadzieję, że umiejętności muzyczne dzieci będą systematycznie rosły, dzięki czemu będą nam umilali czas także w tej edycji.

Czekamy i życzymy powodzenia!

Rusza druga edycja programu Most the Music!Rusza druga edycja programu Most the Music!
powrót do poprzedniej strony