AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-07-05

Rowerowy objazd Gminy Dzierżoniów - część 2

aktualności Gmina Dzierżoniów

Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów aktywnie działa i realizuje zaplanowane przedsięwzięcia. Jednym z nich jest kontynuacja zapoczątkowanego w czerwcu 2022 roku rowerowego objazdu Gminy Dzierżoniów, aby bliżej poznać wchodzące w jej skład miejscowości i ich gospodarzy.

Dotychczas młodzi radni zwiedzili rowerami Nowiznę, Mościsko, Książnicę, Jędrzejowice i Kiełczyn.

W poniedziałek 26 czerwca uczniowie z MRGD, wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem stawili się na zbiórce w parku przy szkole w Tuszynie. Tutaj bardzo serdecznie przywitali nas przedstawiciele wsi: pani sołtys Anna Piekarska, przewodnicząca Rady Sołeckiej Tuszyna Joanna Kruk oraz prezes LKS Victorii Tuszyn Józef Świtalski. Gospodarze przekazali nam wiele informacji o Tuszynie, jego mieszkańcach i ważnych dla lokalnej społeczności obiektach: pałacu będącym siedzibą szkoły podstawowej, parku, kościele, boisku sportowym. Następnie udaliśmy się do remizy strażackiej. W remizie czekał na nas strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej Mateusz Bobrowski, który z zapałem opowiadał młodzieży o pracy i zadaniach strażaków, o warunkach kandydowania, o wyposażeniu siedziby. Uczniowie mogli też wejść i z bliska zobaczyć wóz strażacki. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, przy którym kontynuowaliśmy rozmowy. Czas szybko mijał i trzeba było ruszać dalej.

Następnym punktem na trasie były Włóki. Tu zostaliśmy przywitani życzliwie przez sołtysa miejscowości, panią Grażynę Pięt. Pani Grażyna opowiedziała nam o swojej wsi, mieszkańcach, ciekawych miejscach, m. in. Gnejsowej Górce, zrealizowanych projektach i inwestycjach, a także problemach do rozwiązania.

Z Włók udaliśmy się do Uciechowa, gdzie czekała już na nas przy Sali Kominkowej pani Agata Kostek-Płaczek, sołtys Uciechowa. Pani Agata przekazała nam wiele informacji, ciekawostek związanych z Uciechowem i okolicami. Zwiedziliśmy również kompleks sportowy, park, miejsce z mini golfem oraz spędziliśmy chwilę w kawiarni delektując się lodami.

W Uciechowie zakończyliśmy drugi etap objazdu rowerowego Gminy Dzierżoniów. Dzięki rowerowej wycieczce oraz spotkaniom z sołtysami, młodzi radni bardzo dobrze poznali kolejne miejscowości wchodzące w jej skład. Teraz kolej na trzeci. Cdn.

opracował Jarosław Pawlaczek

Rowerowy objazd Gminy Dzierżoniów - część 2Rowerowy objazd Gminy Dzierżoniów - część 2Rowerowy objazd Gminy Dzierżoniów - część 2Rowerowy objazd Gminy Dzierżoniów - część 2Rowerowy objazd Gminy Dzierżoniów - część 2
powrót do poprzedniej strony