2020-11-02

Respirator od WiK-u dla dzierżoniowskiego szpitala

Na wniosek prezesa Andrzeja Bronowickiego i Rady Nadzorczej spółka Wodociągi i Kanalizacja przekaże na rzecz Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie kwotę 70 tys. zł. Za te pieniądze kupiony zostanie dodatkowy respirator.

- Zgodę na przekazanie tych pieniędzy jednogłośnie wyrazili udziałowcy spółki, czyli samorządy Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, gminy Dzierżoniów, Piławy Górnej i Niemczy. Wypracowywane przez spółkę zyski zawsze przeznaczane są na jej rozwój, jednak ze względu na szczególną sytuację w ten sposób spółka wspiera lokalną społeczność - mówi prezes WiK-u Andrzej Bronowicki.

Kiedy respirator znajdzie się w szpitalu? - Dostawę mam obiecaną na koniec tego tygodnia. Ten dodatkowy respirator na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszańców i teraz, w czasie walki z COVID-em i później, w codziennej pracy. Bardzo dziękuję udziałowcom spółki za takie wsparcie - mówi Maciej Smolarz, prezes Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.