2020-06-12

Remiza OSP Roztocznik powiększy się

Dzięki inicjatywie oraz bardzo dużemu zaangażowaniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej remiza w Roztoczniku już wkrótce się powiększy. W budynku wielofunkcyjnym, w którym mieści się obecna remiza, druhowie postanowili zaadaptować pomieszczenia po byłej klubokawiarni.

Po wykonanym remoncie OSP Roztocznik będzie dysponowała dodatkowymi pomieszczeniami: salą warsztatowo-szkoleniową, biurem oraz pomieszczeniami sanitarnymi wraz z natryskami.

10 czerwca na miejscu już rozpoczętych robót spotkali się Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie Mariusz Piasecki, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Prezes OSP Roztocznik Leszek Paziński oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie Krzysztof Kot. W trakcie spotkania rozmawiano o zakresie i harmonogramie poszczególnych etapów robót. Termin zakończenia remontu druhowie planują na koniec sierpnia.

Wszystkie rozpoczęte już i zaplanowane prace remontowe będą wykonane bezpośrednio przez druhów OSP w Roztoczniku, natomiast materiały zostaną zakupione ze środków otrzymanych z gminy Dzierżoniów. O przyznanie dodatkowego wsparcia strażacy wystąpili również do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Remiza OSP Roztocznik powiększy sięRemiza OSP Roztocznik powiększy sięRemiza OSP Roztocznik powiększy sięRemiza OSP Roztocznik powiększy sięRemiza OSP Roztocznik powiększy się