Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej. Podsumowanie projektu

2019-09-27

Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej. Podsumowanie projektu

Delegacja gminy Dzierżoniów uczestniczyła 26 września w konferencji podsumowującej projekt pn. "Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej - mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska".

W projekcie wzięło udział 14 gmin z województwa dolnośląskiego, w których dofinansowano montaż łącznie 531 szt. mikroinstalacji w budynkach jednorodzinnych. W naszej gminie dofinansowanie uzyskało 40 mikroistalacji.

Gmina Dzierżoniów w ramach wkładu własnego udzieliła na rzecz Stowarzyszenia pożyczki na rozwój projektu. Dwóch pracowników zostało również wyznaczonych w celu wsparcia merytorycznego zainteresowanych mieszkańców.

To kolejny projekt związany z promowaniem odnawialnych źródeł energii, jakim są instalacje fotowoltaiczne. Planujemy już kontynuację zadań w tym zakresie przy dofinansowaniu ze środków zewnętrznych.

Liderem projektu jest Oddział Terenowy Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.