2022-05-11

Razem dla Pokoju

Przez 48 godzin od 7 maja trwał w Kościele Pokoju w Świdnicy artystyczny maraton. W wydarzeniu "Razem dla Pokoju - instytucje kultury wobec wojny" wzięło udział wielu artystów z Ukrainy i Polski, wspólnie dodając sobie otuchy i dając świadectwo niezgody na barbarzyństwo i niepotrzebne cierpienie.

223 światełka zapłonęły na placu przed kościołem, symbolizując dzieci, które już nigdy nie zobaczą zieleni ukraińskich pól, a nabożeństwo ekumeniczne wzmocniło poczucie jedności.

W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli. W ewangelicko-augsburskim Kościele Pokoju w Świdnicy wystąpił Zespół Śpiewaczy Ludowych Macieje z Ostroszowic. Odczytywane świadectwa i poezja towarzyszące muzyce na zawsze zostaną w sercach uczestników.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta
Zdjęcie: Anna Michalak-Pawłowska