Strona główna

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-01-15

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie

aktualności Gmina Dzierżoniów

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Dzierżoniów już za nami. Jak każdego roku, także i w 2020 daliśmy z siebie wszystko. 33 wolontariuszy z gminnych placówek oświatowych kwestowało w Mościsku, Nowiźnie, Włókach, Tuszynie, Kiełczynie, Książnicy, Uciechowie, Piławie Dolnej, Roztoczniku, Dobrocinie, Jodłowniku, Józefówku, Owieśnie i Ostroszowicach.

Sam finał tradycyjnie już miał miejsce w Ostroszowicach i tam się działo! W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników ostroszowickie ludowe zespoły: "Katarzynki" i "Macieje". Wychowankowie Młodzieżowej Akademii Tańca zatańczyli do znanych utworów, a o tym, że trwa gorący karnawał przypomniał dynamiczny pokaz zumby w wykonaniu Ostroszowickiego Teamu Mateusza.

W przerwie między występami odbywały się licytacje. Oprócz wielkoorkiestrowych gadżetów można było wylicytować m.in.:

  • dzień z Wójtem Gminy Dzierżoniów,
  • honorowy starter i koszulkę lidera wyścigu "Szlakiem Grodów Piastowskich",
  • honorowy starter i medal wyścigu o "Koronę Gór Sowich",
  • zapowiedź występu zespołu "Sztywny Pal Azji" - gwiazdy tegorocznych Dożynek Gminy Dzierżoniów.

Nie byłoby finału bez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach, którzy zapraszali na pokazy ratownictwa i przejażdżki wozami bojowymi, w tym oryginalnym żukiem, autem z minionej epoki.

Dziękujemy bardzo wszystkim za zaangażowanie, hojność i empatię. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy przeżyć 28 Finał i pobić kolejny rekord. Zebraliśmy 19 594,71 zł!

Sztab WOŚP w Ostroszowicach

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganieRaz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganieRaz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganieRaz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganieRaz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganieRaz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganieRaz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganieRaz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie
powrót do poprzedniej strony