AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-11-25

Radni rozmawiali o działalności OPS-u

aktualności Gmina Dzierżoniów

Działalność gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej była głównym tematem listopadowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 25 listopada w Urzędzie Gminy Dzierżoniów.

W sesji gościnnie uczestniczył Jarosław Pawlaczek - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, który został przez radnych powołany na funkcję opiekuna Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. Wójt Marek Chmielewski i przewodniczący Rady Grzegorz Powązka podziękowali nowemu opiekunowi za to, że zdecydował się pracować na rzecz młodych mieszkańców naszej gminy, uczyć ich samorządności i współdecydowania o przyszłości swojej małej ojczyzny.

Głównym punktem posiedzenia była działalność Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów. Informację o realizowanych projektach, przedsięwzięciach i planach placówki przedstawił kierownik ośrodka Piotr Podkówka.

Rada przyjęła też kilka uchwał, m.in. w sprawie Programu Ochrony Środowiska dla gminy Dzierżoniów na lata 2021-2030, Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2022, czy uzgodnienia zakresu prac pielęgnacyjnych pomnika przyrody pod nazwą "Ostroszek".

Radni rozmawiali o działalności OPS-uRadni rozmawiali o działalności OPS-uRadni rozmawiali o działalności OPS-u
powrót do poprzedniej strony