2020-12-17

Radni przyjęli budżet na 2021 r.

Przyjęcie Wieloletniej Prognozy Finansowej i uchwalenie przyszłorocznego budżetu gminy - to najważniejsze punkty ostatniej w tym roku sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się 17 grudnia w Urzędzie Gminy Dzierżoniów.

Po wysłuchaniu wystąpienia wójta Marka Chmielewskiego, a także stanowisk komisji Rady Gminy Dzierżoniów i opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, obie uchwały zostały przez radnych przyjęte. W sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej wszyscy radni zagłosowali "za". Uchwała dotycząca budżetu na 2021 r. również została przyjęta jednogłośnie.

Rada przegłosowała też kilka innych uchwał, m.in. w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Dzierżoniów na lata 2021 - 2029, czy uchwalenia Gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2021 - 2025. Radni przyjęli także plan pracy na przyszły rok.

Radni przyjęli budżet na 2021 r