Gmina Dzierżoniów

tu mieszkam,
      tu chcę żyć

2018-12-21

Radni przyjęli budżet na 2019 r.

Przyjęcie Wieloletniej Prognozy Finansowej i uchwalenie przyszłorocznego budżetu gminy - to najważniejsze punkty sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 20 grudnia w Urzędzie Gminy Dzierżoniów.

Na początku sesji Elżbieta Tokarska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie złożyła ślubowanie i odebrała akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Głównym punktem sesji było głosowanie nad uchwałami w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dzierżoniów oraz budżetu gminy na rok 2019. Planowane na przyszły rok dochody wyniosą ponad 38 mln 355 tys. zł. Z kolei przewidziana kwota wydatków to ponad 38 mln 331 tys. zł. Po wysłuchaniu wystąpień wójta Marka Chmielewskiego, a także stanowisk komisji Rady Gminy Dzierżoniów i opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, obie uchwały zostały przez radnych przyjęte jednogłośnie.

Rada przegłosowała również kilka innych uchwał, m.in. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2019-2021, wysokości diet dla sołtysów i radnych oraz zasad ich wypłacania, ustanowienia wieloletniego programu "Pomoc gminy Dzierżoniów w zakresie dożywiania" na lata 2019-2023 czy przyjęcia srategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części Dolnego Śląska ("Strategia Rozwoju Sudety 2030").

Następnie radni, sołtysi, dyrektorzy gminnych szkół i pracownicy jednostek organizacyjnych gminy spotkali się w Ostroszowicach. Tam w świąteczny nastrój wprowadziły ich jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na spotkanie wigilijne - była to niepowtarzalna okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spróbować świątecznych potraw.

Za przygotowanie spotkania serdecznie dziękujemy mieszkańcom Ostroszowic, a w szczególności paniom z ostroszowickiego Koła Gospodyń Wiejskich.