Przyszłym naukowcom na zachętę

Gmina Dzierżoniów 23 maja zaprasza na Powiatowy Konkurs Matematyczno-Biologiczny. W tym roku naukowej rywalizacji w Ostroszowicach patronuje Dolnośląska Kurator Oświaty Ewa Skrzywanek.
Cieszący się dużym uznaniem konkurs popularyzuje wiodące dziedziny nauki wśród starszych uczniów szkół podstawowych. - Pragniemy nie tylko rozwijać zainteresowania matematyczne i biologiczne uzdolnionych podopiecznych, lecz także motywować nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami - podkreślają organizatorzy i skutecznie wcielają w życie cele przedsięwzięcia.
Konkurs kierowany do uczniów klas V-VIII dzieli się na dwie części: indywidualny pisemny test wiedzy i pracę zespołową przy tzw. stacjach zadaniowych. Zadania obejmują podstawę programową z matematyki i biologii, realizowaną w szkołach podstawowych, lecz uwzględniają też podwyższony stopnień trudności.
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach już po raz trzeci organizuje Powiatowy Konkurs Matematyczno-Biologiczny. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo patronat nad popularnym wydarzeniem objęła Dolnośląska Kurator Oświaty Ewa Skrzywanek. Serdecznie zapraszamy 23 maja!
