Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu gminy Dzierżoniów

2020-12-23

Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu gminy Dzierżoniów

23 grudnia 2020 r. na placu przed remizą OSP Roztocznik odbył się uroczysty apel z okazji przekazania z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie samochodów oraz specjalistycznego sprzętu pożarniczego na rzecz jednostek OSP z terenu Gminy Dzierżoniów.

W uroczystym apelu udział wzięli strażacy z OSP Roztocznik oraz Piława Dolna, jak również zaproszeni goście: bryg. Mariusz Piasecki - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, kpt. Sławomir Dudziński - Zastępca Komendanta PSP w Dzierżoniowie, Marek Chmielewski-Wójt Gminy Dzierżoniów, Grzegorz Powązka-Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów oraz st. kpt. Krzysztof Kot - Komendant Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie.

Ze względu na pandemię uroczystość miała charakter symboliczny i przebiegła zgodnie z panującym reżimem sanitarnym oraz wymogami bezpieczeństwa. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu PSP w Dzierżoniowie przez Dowódcę Uroczystości - druha Leszka Pazińskiego. Następnie Komendant Powiatowy, Wójt Gminy Dzierżoniów oraz Przewodniczący Rady Gminy dokonali uroczystego przekazania pojazdów pożarniczych oraz specjalistycznego sprzętu na ręce druhów z jednostek OSP.

Jednostka OSP Piława Dolna otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Midliner, natomiast OSP Roztocznik wzbogaciła się o samochód kwatermistrzowski na podwoziu Stara 266 oraz specjalistyczną sprężarkę do ładowania butli powietrznych.

Przekazany sprzęt niewątpliwie zwiększy mobilność jednostek OSP z terenu gminy Dzierżoniów, a także przyczyni się do wymiernej poprawy operacyjnego zabezpieczenia działań ratowniczych.

Materiał zdjęciowy: Doba.pl