2020-12-22

Promesa na budowę przedszkola w Dobrocinie odebrana

Samorządowcy z południa Dolnego Śląska odebrali 21 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu promesy na zadania, które będą realizowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych na budowę Gminnego Przedszkola Publicznego w Dobrocinie.

Promesę w imieniu naszej gminy z rąk ministra Michała Dworczyka, wojewody Jarosława Obremskiego i wicewojewody dolnośląskiego Jarosława Kresy odebrała Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przekazane przez rząd RP do wykorzystania na realizację inwestycji takich jak budowa żłobków, przedszkoli czy dróg, a także inne niezbędne lokalnie działania.

Projekt gminy Dzierżoniów zakłada rozbudowę Ośrodka Sportowo-Rekreacyjno-Oświatowego o Gminne Przedszkole Publiczne w Dobrocinie poprzez budowę sal dydaktycznych, szatni, łazienek, pomieszczeń biurowych i terapeutycznych oraz kuchni wraz z zagospodarowaniem terenu. Więcej o planowanej inwestycji pisaliśmy w artykule z 9 grudnia 2020 r.