Profesjonalny sprzęt dla ukraińskich strażaków

2022-03-03

Profesjonalny sprzęt dla ukraińskich strażaków

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie wraz z druhami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego przeprowadzili zbiórkę sprzętu pożarniczego oraz odzieży specjalnej dla strażaków z Ukrainy. Sprzęt przekazali również strażacy z pięciu OSP gminy Dzierżoniów.

Wśród darów były m.in. węże strażackie, prądownice, rękawice bojowe, buty specjalne, kominiarki i hełmy bojowe.

Zebrany sprzęt pożarniczy wraz z odzieżą specjalną został przekazany 28 lutego do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, a następnie został przetransportowany na Ukrainę.

Info: KP PSP Dzierżoniów

Profesjonalny sprzęt dla ukraińskich strażakówProfesjonalny sprzęt dla ukraińskich strażaków