Premiera "Moralności pani Dulskiej" w wykonaniu mieszkańców Ostroszowic

2021-12-20

Premiera "Moralności pani Dulskiej" w wykonaniu mieszkańców Ostroszowic

Duża dawka dobrego humoru, wspaniały aktorski talent i niezapomniane wrażenia artystyczne - tak w skrócie można podsumować wczorajszy wieczór w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ostroszowicach. Premiera "Moralności pani Dulskiej" w wykonaniu mieszkańców Ostroszowic na długo pozostanie w naszej pamięci.

Maria Kirkiewicz, Bożena Nowak, Jadwiga Połcik, Anna Rosiak, Anna Sowa, Dorota Wilk, Halina Naglik, Emilia Wojdyło, Krzysztof Krupiarz i Sławomir Oleksak do swojego występu przygotowywali się od kilku miesięcy pod okiem reżyser Joanny Tofel. Zaangażowanie, talent i duży dystans aktorów przerosły oczekiwania widzów spektaklu.

Zadanie sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego oraz przedsięwzięcia 3.1.1 "Realizacja wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i artystycznych dla mieszkańców obszaru LSR" objętego Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ślężanie"

Premierze towarzyszyła wyjątkowa wystawa. Przybyli goście mogli obejrzeć stare zdjęcia, dokumenty i pamiątki związane z działalnością Pawła Basa - charyzmatycznego nauczyciela z Ostroszowic i założyciela ostroszowickiego teatru.

Dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 6180 zł pozyskała Ochotnicza Straż Pożarna w Ostroszowicach przy pomocy gminy Dzierżoniów. Wsparcie pochodzi ze środków unijnych za pośrednictwem LGD "Ślężanie".

Serdecznie gratulujemy utalentowanym aktorom i reżyser Joannie Tofel. Dziękujemy za wspaniałe wrażenia, jakich nam dostarczyliście!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.