2019-11-20

Preludium Ślężańskie w Owieśnie

Zapraszamy na premierę widowiska "Preludium Ślężańskie - Między Światami". Spektakl odbędzie się w sobotę 23 listopada o 19:00 w sali wiejskiej w Owieśnie. Wstęp wolny.

"Preludium Ślężańskie" to opowieść o podróży dzisiejszego człowieka w głąb siebie, ubrana w konwencję snu. Twórcy widowiska nie rekonstruują mitów, ale interpretują je na nowo. Wszystkie te działania zostały zamknięte w spektakl, który zostanie zaprezentowany publiczności.

"Preludium Ślężańskie" to projekt międzypokoleniowy. W jego realizację zaangażowane są osoby ze społeczności lokalnej obszaru LGD Ślężanie w bardzo zróżnicowanym wieku oraz osoby niepełnosprawne. Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" zaprosiła do realizacji zadania artystów dużego formatu: Ewelinę Ciszewską (scenariusz, reżyseria, choreografia), Sambora Dudzińskiego (muzyka), Anthimosa Apostolisa (muzyka: gościnnie w Sobótce), Roberta Balińskiego (projekcje i reżyseria świateł) oraz Mariana Folgę (make up i bodypainting).

Współorganizatorami projektu są Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce, Ślężański Ośrodek Kultury, gmina Dzierżoniów, Lokalna Grupa Działania "Ślężanie", Wyspa Koni w Ostroszowicach, Teatr Sztuk, Awangarde Teatr, koks-studio.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Prorektora Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filii we Wrocławiu.

Preludium Ślężańskie w Owieśnie