2021-10-26

Prawie 5 milionów złotych na przebudowę dróg zniszczonych podczas powodzi

Gmina Dzierżoniów pozyskała 4 750 000 zł na przebudowę dróg gminnych zniszczonych w 2020 r. i 2021 r. przez powodzie i lokalne podtopienia. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu "Polski Ład" na drogach tych zostanie m.in. położona nowa nawierzchnia, a także powstanie skuteczne odwodnienie.

Promesę na dofinansowanie inwestycji z rąk ministra Michała Dworczyka odebrała 25 października w Piławie Górnej Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka. W uroczystości uczestniczyli również senator Aleksander Szwed, posłowie Marcin Gwóźdź i Ireneusz Zyska, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko i samorządowcy z sąsiednich gmin.

W ramach Rządowego Funduszu "Polski Ład" nasza gmina złożyła też 2 inne wnioski - na uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminie Dzierżoniów, a także na budowę sali gimnastycznej z 3 salami dydaktycznymi przy szkole w Tuszynie. Wnioski te nie uzyskały jednak dofinansowania.