2019-09-13

Poznaj lokalne piękno Gór Sowich

W ramach projektu "Unikalne piękno środowiska naturalnego - kampania informacyjno-edukacyjna" rozpoczyna się realizacja gminnych konferencji. Ich celem jest zapoznanie mieszkańców z przyrodą obszaru, na którym mieszkają. Konferencja na terenie naszej gminy odbędzie się 24 września o 18:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Każda z konferencji składa się z trzech części. W pierwszej uczestnicy zapoznają się z przyrodą i uwarunkowaniami geograficznymi Gór Sowich. Prowadzący konferencje szczególnie skupiają się na zapoznaniu mieszkańców z gatunkami chronionymi oraz wpływem zanieczyszczeń środowiska na ekosystem Gór Sowich.

Część druga spotkania poświęcona jest nietoperzom, Góry Sowie są bowiem ich ostoją. Uczestnicy mają możliwość nie tylko przyjrzenia się nietoperzom z bliska, ale nawet ich nakarmienia. W części trzeciej konferencji przewidziano warsztaty terenowe. Jeśli tylko pogoda pozwoli, uczestnicy będą mogli wziąć udział w wieczornym spacerze, podczas którego będzie można podsłuchiwać nietoperze.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.konkursgorysowie.pl

Poznaj lokalne piękno Gór Sowich