AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-07-23

Posiłek w szkole i w domu - nowa jadalnia w szkole w Ostroszowicach

aktualności Gmina Dzierżoniów

Miło nam poinformować, że Gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie w kwocie 24.952,42 zł na adaptację i wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Dotacja celowa została udzielona w ramach realizacji modułu 3 wieloletniego Rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" dotyczącego wspierania w latach 2019 - 2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

W ramach wsparcia finansowego planowana jest adaptacja niewykorzystanego pomieszczenia na potrzeby jadalni oraz wyposażenie w niezbędne meble i sprzęt. Zostaną wyburzone ścianki działowe, pomalowane ściany, położone nowe panele podłogowe, wymieniona zostanie instalacja wodna i elektryczna oraz zakupione zostaną stoły, krzesła, meble do przechowywania naczyń kuchennych, zmywarka , termosy gastronomiczne oraz zastawa stołowa.

Rządowy program zakłada również obowiązkowy wkład własny finansowy lub rzeczowy w wysokości co najmniej 20% środków niezbędnych na realizację dotowanego zadania - Gmina Dzierżoniów zapewnia na ten cel kwotę 18.816,85 zł co stanowi 41,93% kosztów całkowitych zadania.

powrót do poprzedniej strony