Półkolonie pełne słońca i uśmiechu

2022-08-09

Półkolonie pełne słońca i uśmiechu

Od początku lipca w szkołach podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów trwały półkolonie, które rozpoczęły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej. Kolejne 5-dniowe zajęcia odbywały się w Ostroszowicach, następnie w placówce w Mościsku, a w ostatnim tygodniu lipca - w Tuszynie.

Piątkowy festyn 29 lipca w Tuszynie zakończył lipcowe półkolonie. Zabawy sportowe, wycieczki, gry, warsztaty i profesjonalna opieka pedagogów i specjalistów towarzyszyły dzieciom każdego dnia. Kolorowe piątki z biblioteką podkreśliły dodatkowo wakacyjny charakter spotkań. Uśmiech i głośny dziecięcy śmiech zaświadczały o tym dobitnie a pogoda sprzyjała atrakcjom.

Różnorodność proponowanych aktywności pozwoliła na odkrywanie drzemiących w dzieciach talentów i bezpieczne dawkowanie samodzielności, niezbędnej podczas letnich miesięcy. Sportowe, edukacyjne i artystyczne półkolonie były doskonałym uzupełnieniem wakacji.

Projekt współfinansowany był przez gminę Dzierżoniów, pokrywającą koszty zatrudnienia opiekunów oraz transportu na zaplanowane wycieczki. Organizatorem piątkowych festynów była Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.