AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-11-06

Podsumowanie unihokejowych zmagań

aktualności Gmina Dzierżoniów

"Igrzyska Dolnego Śląska w unihokeju uważam za zamknięte". Takie słowa można było usłyszeć 31 października w hali OSiR-u w Dzierżoniowie po wręczeniu medali zwycięskim drużynom po ostatnim finale wojewódzkim w unihokeju.

Od 15 października powiat dzierżoniowski gościł najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników Dolnego Śląska w ramach współzawodnictwa sportowego szkół, koordynowanego przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.

Dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI rozpoczęli sportową rywalizację w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Tam wielki sukces odniosły uczennice ze szkoły w Piławie Dolnej, które zajęły pierwsze miejsce i tym samym zdobyły tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska 2019 r. Mistrzem województwa wśród chłopców została szkoła z Budziszowa Wielkiego. Reprezentujący nasz powiat chłopcy ze szkoły w Piławie Dolnej zajęli miejsce piąte.

Klasy starsze w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej swoje mistrzostwa rozegrały w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Nasz powiat reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej. Szkoła z Ostroszowic zdobyła szóste miejsce w kategorii dziewcząt, a szkoła w Piławie Dolnej zdobyła piąte miejsce zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Mistrzem Dolnego Śląska w tej kategorii wśród dziewcząt została drużyna z Łoziny, wśród chłopców drużyna z Imbramowic.

W rywalizacji sportowej udział wzięło ponad 300 uczniów z 30 szkół naszego województwa walcząc o prawo reprezentowania Dolnego Śląska na mistrzostwach Polski. Zwycięskie drużyny szkolne reprezentować będą nasze województwo na mistrzostwach Polski, które odbędą się w Elblągu na przełomie maja i czerwca 2020 roku.

Gorące podziękowania kierujemy do Burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego, dyrektora OSiR-u w Dzierżoniowie Roberta Gulki oraz pracowników ośrodka za pomoc w organizacji zawodów, a Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu oraz dyrektor ZS-P w Piławie Dolnej Sylwii Tobole dziękujemy za objęcie mecenatem współzawodnictwa sportowego szkół Dolnego Śląska w unihokeju. Dziękujemy również Wicestaroście Powiatu Dzierżoniowskiego Andrzejowi Bolisędze za wspieranie działań w upowszechnianiu tej dyscypliny.

Krzysztof Twardak

Podsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagańPodsumowanie unihokejowych zmagań
powrót do poprzedniej strony