Podsumowanie prac melioracyjnych na terenie gminy w 2022 r.

2022-10-21

Podsumowanie prac melioracyjnych na terenie gminy w 2022 r.

Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń melioracyjnych jest jednym z głównych działań, za pomocą których obszary wiejskie są chronione, ulepszane i prawidłowo kształtowane.

Dlatego podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku prowadzone były prace polegające na konserwacji rowów melioracyjnych.

Projekt obejmował konserwację rowów o łącznej długości 5638 mb zlokalizowanych w Uciechowie, Tuszynie i Włókach. W ramach robót wykoszono i wycięto samosiejki drzew i krzewów, a na wskazanych rowach przeprowadzono mechaniczne odmulanie.

Na realizację przedsięwzięcia pn. "Konserwacja rowów melioracyjnych na terenie gminy Dzierżoniów w 2022 r." nasza gmina otrzymała pomoc finansową z budżetu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 26 642,00 zł, co stanowiło prawie połowę wartości całego przedsięwzięcia.

Całkowita wartość zadania wyniosła 53 616,93 zł.