Podsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi

2022-05-16

Podsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi

Wójt Gminy Dzierżoniów i jednocześnie przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW) Marek Chmielewski uczestniczył w dniach 12-13 maja w uroczystościach Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi (Europäische ARGE Landentwicklung & Dorferneuerung) w Górnej Austrii.

Głównym celem spotkania było podsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2020.

Delegacja w składzie: wójt Marek Chmielewski, burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz burmistrz Krobi Łukasz Kubiak podjęła na miejscu rozmowy o idei Odnowy Wsi w Polsce i Europie. Przedstawiciele PSORW rozmawiali m.in. z nowo wybraną przewodniczącą stowarzyszenia Europäische ARGE Landentwicklung & Dorferneuerung, a zarazem Premier Landu Dolna Austria Johanną Mikl-Leitner oraz Dyrektor Biura ARGE Theres Friewald-Hofbauer, która wysoko oceniła współpracę z polskimi samorządami.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia ARGE Ryszard Wilczyński - Poseł na Sejm RP został ponownie wybrany na wiceprzewodniczącego zarządu ARGE jako reprezentant PSORW.

Podsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy WsiPodsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi