Podpisanie umowy na "Przebudowę dróg gminnych, na których wystąpiły powodzie i lokalne podtopienia"

2022-09-07

7 września 2022 roku w Urzędzie Gminy Dzierżoniów podpisano umowę ze Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów na wykonanie robót budowlanych, polegających na częściowej przebudowie następujących dróg:

1. drogi gminnej we Włókach,
  2. ulicy Wierzbowej w Mościsku,
  3. ulicy Pocztowej w Mościsku,
  4. ulicy Zielonej w Mościsku.

Wykonawca został wyłoniony dopiero w V postępowaniu przetargowym po zaproponowaniu realnej kwoty brutto, którą gmina może przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

Inwestycja o wartości 4 831 866,81 zł współfinansowana jest w wysokości 95% z rządowego programu Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Konieczność przebudowy wyżej wymienionych odcinków dróg wynika przede wszystkim z degradacji ich nawierzchni, spowodowanej zwyczajową eksploatacją, opadami deszczu i zmianą charakterystyki ruchu.

Planowany termin zakończenia inwestycji to listopad 2023 r.

Podpisanie umowy na Przebudowę dróg gminnych, na których wystąpiły powodzie i lokalne podtopieniaPodpisanie umowy na Przebudowę dróg gminnych, na których wystąpiły powodzie i lokalne podtopienia