Podpisanie umowy na budowę sali w Książnicy

2019-03-25

Podpisanie umowy na budowę sali w Książnicy

Gmina Dzierżoniów podpisała 19 marca umowę na realizację zadania pn. "Budowa budynku integracji społecznej w Książnicy". Celem operacji jest podniesienie standardu życia mieszkańców wsi Książnica.

Wybudowany obiekt pozwoli na organizację imprez oraz zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym i kulturalnym, szczególnie dla dzieci i młodzieży, a także dla osób starszych.

Zakres prac obejmuje budowę nowego budynku od podstaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W obiekcie wydzielone będą m.in. następujące pomieszczenia: duża sala integracyjna z aneksem kuchennym, zaplecze szatniowo-magazynowe dla sportowców, sala komputerowa. Szczegóły przedstawia rzut parteru oraz wizualizacja budynku.

Inwestycja współfinansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020, w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" na operacje typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne".

logo PROW