2021-06-09

PoczytajMY!

PoczytajMy to program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej wspierający czytelnictwo. W szkołach, bibliotekach i świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które zachęcają dzieci i młodzież do czytania.

Młodzież z klubu przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka oraz akcje czytelnicze w szkole i w sąsiedztwie. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. W trakcie akcji młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie! Po lekturze uczestnicy wspólnie bawią się, uczą, rysują, tańczą, śpiewają i przygotowują inscenizacje teatralne.

Taki właśnie klub założyliśmy w naszej szkole. Zorganizowaliśmy spotkania poświęcone czterem książkom: "Kałużyści i inne wiersze" Danuty Wawiłow, "Co to znaczy..." Grzegorza Kasdepke, "Nasza mama czarodziejka" Joanny Papuzińskiej i "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca" Leszka Kołakowskiego.

Na zakończenie tegorocznych działań przygotowaliśmy plakaty promujące ideę czytelnictwa. Zobaczcie sami!

Uczennice i uczniowie klasy V
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Tuszynie

PoczytajMY!PoczytajMY!PoczytajMY!PoczytajMY!PoczytajMY!PoczytajMY!PoczytajMY!PoczytajMY!PoczytajMY!