Pobiegnij w Dobrocińskich Przełajach

2018-09-14

Pobiegnij w Dobrocińskich Przełajach

Zawodnicy z powiatów: kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego zmierzą się w kolejnej edycji Otwartych Jesiennych Biegów Przełajowych "Dobrocińskie Przełaje".

Impreza odbędzie się 20 września na terenie boiska sportowego w Dobrocinie. Pierwszy bieg zaplanowano na 11:00, a przyjazd drużyn na 10:30.

Rywalizacja odbywać się będzie w kategoriach wiekowych, w podziale na dystans oraz płeć zawodników. Najmłodsi przebiegną trasy o długości 300 i 600 metrów, starsi pobiegną na dystansach od 800 do 3000 metrów.

Organizatorzy przygotowali też specjalny bieg dla wszystkich, którzy chcieliby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. "Bieg Radości na 100-lecie Niepodległości" o dystansie 4000 metrów będzie rozgrywany w kategorii OPEN. Na wszystkich zawodników czekają upominki od organizatorów, a na zwycięzców puchary, medale i nagrody.

Wszyscy zawodnicy muszą posiadać dokument potwierdzający datę urodzenia i zamieszkania oraz aktualne badania lekarskie. Muszą też być ubezpieczeni od NNW i OC.

Chęć wystartowania w zmaganiach należy zgłosić do 18 września do godziny 14:00 telefonicznie lub e-mailowo: tel.: 74 832 36 62, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl

Organizatorami zawodów są: Wydział Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, gmina Dzierżoniów i Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu. Natomiast współorganizatorami: Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów, Ludowy Klub Sportowy Dobrocin, Stowarzyszenie Dobrocin Wieś XXI Wieku i Sołectwo wsi Dobrocin.

Źródło: www.pow.dzierzoniow.pl