Piława Dolna zwycięzcą konkursu "Kreatywne Sołectwo"!

2019-04-03

Piława Dolna zwycięzcą konkursu "Kreatywne Sołectwo"!

Już po raz dziesiąty lokalni liderzy i przedstawiciele społeczności lokalnej gminy Dzierżoniów spotkali się, aby podsumować miniony rok pracy. Gminne Święto Odnowy Wsi odbyło się 2 kwietnia w Owieśnie.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki UMWD Tomasz Krzeszowiec, dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń wraz ze swoim zastępcą Izabelą Woronowicz, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Grażyna Wójcik, a także delegacja gminy Kondratowice z Wójtem Tomasz Graczem i przedstawiciele gminy Stoszowice z Wójtem Pawłem Gancarzem na czele. Przybyłych gości powitali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Tradycyjnie, oprócz podsumowania najważniejszych wydarzeń i zrealizowanych inwestycji, jednym z najważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo". Działalność sołectw w zakresie odnowy wsi podsumowała Anna Hoffmann z Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Komisja konkursowa oceniała m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

W tym roku najlepsze okazały się sołectwa:

1. miejsce: Piława Dolna - nagroda w wysokości 10 000 zł,
  2. miejsce: Ostroszowice - 6000 zł,
  3. miejsce: Dobrocin - 4000 zł,

Ponadto komisja postanowiła przyznać wyróżnienia dla:

• sołectwa Mościsko za zajęcie IV miejsca - nagroda w wysokości 2000 zł,
  • sołectwa Myśliszów za zajęcie V miejsca - 1500 zł,
  • sołectwa Jędrzejowice za zajęcie VI miejsca - 1000 zł.
Dodatkowe wyróżnienie za dobrą współpracę z mieszkańcami gminy, a także za oddolną pracę, wzorowo pełnioną służbę, odwagę i bezinteresowność trafiło do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach. Szczególną uwagę zwrócono na opiekę, jaką OSP sprawuje nad Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Podejmowane przez siebie działania przedstawiciele OSP Ostroszowice zaprezentowali wraz z młodymi ochotnikami w prezentacji "Jak Wojtek został strażakiem".

Spotkanie urozmaiciły też występy utalentowanych mieszkańców naszej gminy: Karola Wszół z Uciechowa, uczennic Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach, Damiana Kozłowskiego z Owiesna i grupy tancerek z Mościska.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie X Święta Odnowy Wsi serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Owiesna z sołtys Joanną Pestkowską na czele.