I miejsce dla Zespołu Śpiewaczego Uciech

2021-10-08

I miejsce dla Zespołu Śpiewaczego Uciecho-wianki

Ostatni wrześniowy weekend w Międzyzdrojach upłynął w radosnej atmosferze tańca i śpiewu. Zespoły z całej Polski zawitały na XIX Spotkania Artystyczne Seniorów. Zespół Uciecho-Wianki wrócił do nas z nagrodą w kategorii Zespoły Śpiewacze!

Barwny korowód uczestników imprezy przeszedł ulicami miasta, tańcząc wspólnego poloneza na 150 par przed molo. Po uroczystej inauguracji Spotkań Artystycznych Seniorów w Amfiteatrze rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Występy oceniała komisja jurorska w składzie: Krystyna Bakun, Brygida Borecka, Irina Lebedinskaya, Daniel Źródlewski, Marek Żak.

Po wysłuchaniu 29 prezentacji artystycznych komisja przyznała następujące nagrody w kategorii Zespoły Śpiewacze i inne:

• wyróżnienie dla Piotra Piętki, akordeonisty Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "Keja" ze Świnoujścia,
  • wyróżnienie dla Grzegorza Szauro, akordeonisty Zespołu "Jarzębina" ze Skwierzyny,
  • wyróżnienie dla Jerzego Januszewskiego, akordeonisty Zespołu Śpiewaczego "Reczanie" z Recza,
  • wyróżnienie za całokształt artystyczny dla Zespołu Śpiewaczego "Cantores" z Witnicy,
  • III miejsce dla Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "Keja" ze Świnoujścia,
  • II miejsce dla Formacji Artystycznej "Sześciopak" z Czerwieńska,
  • I miejsce dla Zespołu Śpiewaczego "Uciecho-wianki" z Uciechowa!

Grand Prix przyznano Zespołowi Tanecznemu "Pasjonata" z Drezdenka. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne, pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Gratulujemy!