Październikowa sesja Rady Gminy Dzierżoniów

2022-10-27

Październikowa sesja Rady Gminy Dzierżoniów

Najważniejszym punktem obrad październikowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów był raport z działalności gminnych placówek oświatowych w roku szkolnym 2021/2022. Posiedzenie odbyło się w czwartek 27 października.

Dokument przedstawił Adam Wolniak Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Dzierżoniów. W swojej prezentacji przybliżył problemy z jakimi zmaga się oświata, ale również najciekawsze projekty i przedsięwzięcia realizowane w gminnych szkołach na przestrzeni minionego roku szkolnego. W czasie obrad głos zabrali również dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, którzy zaprezentowali radnym działania podejmowane w prowadzonych placówkach.

Radni przyjęli ponadto kilka uchwał, m.in. w sprawie określania wysokości stawek podatku od nieruchomości, uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Nowizna oraz zmiany regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom zatrudnionym w szkołach i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dzierżoniów dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz nagród za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.

W kolejnych punktach przedstawiona została informacja o złożonych oświadczeniach majątkowych za 2021 r.

Radni rozmawiali również o podmiotach wyznaczonych do przyjęcia skazanych w celu wykonywania pracy. Przedstawiono m.in. opinię prezesa Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie dotyczącą planowanego na rok 2021 zapotrzebowania w zakresie miejsc wykonywania kary ograniczeń wolności oraz informację Dyrektora Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie o możliwości wykonywania pracy przez skazanych.