2020-10-12

Październikowa narada sołtysów

Sołtysi z gminy Dzierżoniów spotkali się 9 października w Jędrzejowicach na comiesięcznej naradzie. Jednym z głównych tematów posiedzenia była prezentacja zadań zrealizowanych w ramach funduszu sołeckiego na terenie sołectwa Jędrzejowice. O przeprowadzonych przedsięwzięciach opowiedziała sołtys Jędrzejowic Czesława Gorgol.

Sołtysi rozmawiali również o przebiegu Powszechnego Spisu Rolnego. To najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne potrwa do 30 listopada 2020 r.

Kolejnym punktem obrad były Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego.

Ponadto Wójt Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka złożyli na ręce sołtys Owiesna Joanny Pestkowskiej gratulacje za zajęcie II miejsca w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska" (kategoria: "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi").

Październikowa narada sołtysów