2022-03-09

Patriotyczne śpiewanie

W ramach programu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta otrzymała z Funduszu Patriotycznego "Niepodległość po polsku" 19 800,00 zł.

Środki pochodzące z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego posłużą do realizacji projektu "Patriotyczne śpiewanie". Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 25 500,00 zł.

Do uczestnictwa w projekcie zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, którzy będą mogli wziąć udział w warsztatach muzycznych rozwijających ich talenty. Zajęcia poprowadzi Paulina Pycka, doświadczona trenerka wokalna.

Biblioteka wraz ze Szkołą Podstawową w Tuszynie już dziś zapraszają na koncert, który odbędzie się 21 czerwca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tuszynie. Widowisko na pewno nikogo nie rozczaruje i pokaże, że patriotyczne śpiewanie budzi w każdym z nas pozytywne emocje, scalając nie tylko mieszkańców gminy Dzierżoniów.

Patronat nad wydarzeniem objęła Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie.

Pierwsze rozśpiewane próby już za nami. Na kolejne wtorkowe spotkania muzyczne dzieci czekają z niecierpliwością i ogromnym entuzjazmem.

Dofinansowane ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - edycja Niepodległość po polsku.

Patriotyczne śpiewaniePatriotyczne śpiewaniePatriotyczne śpiewaniePatriotyczne śpiewanie