Strona główna

"Park pod uciechowską lipą" najlepszy w województwie

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-01-18

"Park pod uciechowską lipą" najlepszy w województwie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Znamy już laureatów pierwszego etapu II edycji ogólnopolskiego konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa". Miło nam poinformować, że projekt "Park pod uciechowską lipą - wspólna praca, wspólna odpowiedzialność" został uznany za najlepszą inicjatywę w województwie dolnośląskim!

Eksperci z ramienia Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów dokonali oceny formalnej i merytorycznej inicjatyw z terenu 15 województw Polski (poza woj. lubelskim, z którego nie zarejestrowano zgłoszeń) i wyłonili zwycięzców wojewódzkich. Laureaci z każdego województwa wezmą teraz udział w etapie ogólnopolskim.

Ideą konkursu jest aktywizacja społeczności wiejskich do podejmowania inicjatyw, które służą wzmocnieniu wspólnoty mieszkańców oraz korzystnie wpływają na poprawę warunków życia na wsi. Do konkursu można było zgłaszać przedsięwzięcia, które zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.

Dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy mieszkańców w "Parku pod uciechowską lipą" w ostatnich latach powstał m.in. system alejek z ławkami i miejscami odpoczynku, miejsce pamięci, oświetlenie wraz z charakterystyczną rzeźbą świetlną i pergola kończąca się "ławeczkami dla zakochanych". Inicjatywa jest doskonałym przykładem wykorzystania funduszu sołeckiego. To także duma i wizytówka wsi.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 1 lutego 2019 r. podczas konferencji "WIEJSKA POLSKA. Przyszłość wspólnej polityki rolnej" w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Serdecznie gratulujemy mieszkańcom Uciechowa kolejnego tak znaczącego sukcesu!

Park pod uciechowską  lipą najlepszy w województwiePark pod uciechowską  lipą najlepszy w województwiePark pod uciechowską  lipą najlepszy w województwiePark pod uciechowską  lipą najlepszy w województwiePark pod uciechowską  lipą najlepszy w województwiePark pod uciechowską  lipą najlepszy w województwiePark pod uciechowską  lipą najlepszy w województwiePark pod uciechowską  lipą najlepszy w województwie
powrót do poprzedniej strony