Pałac w Kiełczynie ma szansę na milion! Jeszcze tylko tydzień na zgłoszenie pomysłu na funkcję społeczną obiektu

2021-10-11

Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwał nabór zgłoszeń w pilotażu II konkursu "Nasz Zabytek" Fundacji Most the Most. Na pomysły mieszkańców Kiełczyna, powiatu dzierżoniowskiego i okolic na funkcję społeczną Pałacu w Kiełczynie czekamy do 18 października.

Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny na stronie: www.mostthemost.pl lub przez telefon: 22 47 55 111 / +48 517 884 088. Zgłoś pomysł!

Przypominamy, że Pałac w Kiełczynie wygrał pilotaż I konkursu "Nasz zabytek". Mieszkańcy Dolnego Śląska zgłaszali Fundacji zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Teraz lokalne społeczności ponownie zabierają głos w sprawie pomysłu na funkcję społeczną zabytku.

Po wyborze najlepszych pomysłów i podpisaniu umowy z właścicielem Pałacu w Kiełczynie - gminą Dzierżoniów, Fundacja przyzna dofinansowanie na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranych w konkursie funkcji społecznych. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 zł.

Jak zgłosić pomysł?

Zastanów się, czego brakuje w Twojej okolicy. Może to dom kultury, miejsce spotkań, kafejka internetowa, sala do gier albo występów? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy?

Kiedy będziesz rozmyślać o koncepcji, którą chcesz zgłosić, odpowiedz sobie na kilka pytań, m.in.: na jakie potrzeby lokalnej społeczności odpowiada Twój pomysł? Czy czegoś brakuje w Twoim otoczeniu? Jak dzięki realizacji Twojego pomysłu zabytek będzie służyć Tobie i innym mieszkańcom?

W konkursie "Nasz zabytek" ważne jest zaangażowanie lokalnej społeczności. W jaki sposób mieszkańcy Twojej miejscowości i właściciel zabytku będą współpracować w trakcie prac? Jak Twój pomysł zintegruje Was po modernizacji zabytku?

Gotów? Jeśli tak, to czas podzielić się pomysłem. Wejdź na stronę: www.mostthemost.pl/nasz-zabytek, kliknij na formularz i wypełnij zgłoszenie!

Jeśli nie masz dostępu do internetu, zadzwoń do fundacji i zgłoś swój pomysł. Możesz to zrobić pod numerami: 22 47 55 111 lub +48 517 884 088 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

Masz pytania? Wyślij je mailem na: NaszZabytek@mostthemost.pl .