Owiesno zwycięzcą konkursu "Kreatywne Sołectwo"!

2022-04-13

Owiesno zwycięzcą konkursu "Kreatywne Sołectwo"!

Już po raz jedenasty lokalni liderzy i przedstawiciele społeczności lokalnej gminy Dzierżoniów spotkali się, aby podsumować miniony rok pracy. Gminne Święto Odnowy Wsi odbyło się 12 kwietnia w Ostroszowicach.

Tradycyjnie, oprócz podsumowania wydarzeń i zrealizowanych inwestycji, jednym z najważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo". Działalność sołectw w zakresie odnowy wsi podsumowały Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka i Anna Hoffmann z Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Komisja konkursowa oceniała m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

W tym roku najlepsze okazały się sołectwa:

• I miejsce: Owiesno - nagroda w wysokości 10 000 zł,
  • II miejsce: Uciechów - 6000 zł,
  • III miejsce: Ostroszowice - 4000 zł,

Ponadto komisja postanowiła wyróżnić:

• sołectwo Piława Dolna za zajęcie IV miejsca - nagroda w wysokości 2000 zł,
  • sołectwo Dobrocin za zajęcie V miejsca - 1500 zł,
  • sołectwo Myśliszów za zajęcie VI miejsca - 1000 zł.

Dodatkowe wyróżnienia trafiły do Ludowego Klubu Sportowego "Sparta" Ostroszowice oraz do grupy aktorów z Ostroszowic.

Spotkanie urozmaiciły występy utalentowanych mieszkańców naszej gminy: uczennic Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, gimnastyczek Amelii Bąby i Marii Stępień ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach, stypendysty wójta gminy Dzierżoniów Marka Zielińskiego wraz z grupą akrobatów z klubu MKS Polonia Świdnica oraz mieszkańca Włók Kacpra Kossakowskiego.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie XI Święta Odnowy Wsi serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Ostroszowic i KGW "Złota Przepiórka".