Ostatnie pożegnanie Pani Krystyny Skowrońskiej

2022-10-19

Ostatnie pożegnanie Pani Krystyny Skowrońskiej

Z wielkim smutkiem żegnamy naszą Koleżankę Krystynę Skowrońską - Inspektora ds. Oświaty Urzędu Gminy Dzierżoniów. Ostatnie pożegnanie śp. Krystyny Skowrońskiej odbędzie się w czwartek 20.10.2022 r. na cmentarzu komunalnym w Dzierżoniowie, o godzinie 14.00.

Pani Krystyna była związana z Urzędem Gminy przez ponad 17 lat, a całe swoje życie zawodowe poświęciła oświacie i wychowaniu młodych ludzi. Pani Krystyna pracowała w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego. Przez kilka lat była wizytatorem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz metodykiem i konsultantem w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Wałbrzychu. Przez 5 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej.

Pani Krystyna była zawsze zaangażowana i gotowa do działania i pomocy innym. Otwarta i kompetentna, skrupulatnie wypełniająca swoje obowiązki a jednocześnie cicha i skromna. Taką pozostanie w naszej pamięci!

Prywatnie zaś Pani Krystyna była pasjonatką języka polskiego i propagatorką czytelnictwa, domatorką, dla której rodzina była wartością najwyższą.

W imieniu samorządu Gminy Dzierżoniów, pracowników urzędu i jednostek gminnych, Przewodniczącego Rady i Radnych Rady Gminy Dzierżoniów składam Rodzinie i Najbliższym głębokie wyrazy współczucia, choć słowa nie oddadzą naszego smutku, jaki czujemy z powodu odejścia Pani Krystyny.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski