Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji

2018-10-26

Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji

Najważniejszym punktem obrad październikowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów był raport z działalności gminnych placówek oświatowych za rok szkolny 2017/2018. Posiedzenie odbyło się w czwartek 25 października.

Ostatnia sesja w tej kadencji Rady była również okazją do złożenia kilku gratulacji i podziękowań. Krzysztof Ostrowski z gospodarstwa agroturystycznego "Marianówek" odebrał gratulacje za zdobycie tytułu "Agroturystyki roku 2018" w plebiscycie "Wielkie odkrywanie Dolnego Śląska". Z kolei za zdobycie tytułu "Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2018" podziękowania i gratulacje odebrali sołtys Uciechowa Elżbieta Filipek oraz prezes stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś" Tomasz Włodek.

Następnie Krystyna Skowrońska z Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Dzierżoniów przedstawiła Radzie raport z działalności placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Dzierżoniów w roku szkolnym 2017/2018. W swojej prezentacji przybliżyła również najciekawsze projekty i przedsięwzięcia realizowane w gminnych szkołach na przestrzeni całej kadencji Rady - od 2014 do 2018 roku.

Radni przyjęli ponadto kilka uchwał, m.in. w sprawie Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2019, regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków dla gminy Dzierżoniów, zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części gminy Dzierżoniów - obręb Włóki oraz określenia stawek w podatkach od nieruchomości i od środków transportowych.